Expert Info

Member for

7 months
Originally From
Iran
Living in, or planning to move to
Iran (Islamic Republic of)
About me

تقریباً هر آشپزخانه تجاری به منظور جلوگیری از انسداد فاضلاب نیاز به کار و نگهداری چربی گیر فایبرگلاس و یا چربی گیر پلی اتیلن دارد. چربی گیر فایبرگلاس و ... عمدتاً با چربی‌ها، روغن‌ها و گریس‌ها (FOG) سروکار دارند که در طی پخت و پز، پخت، سرخ کردن، شستن ظروف یا هر عملیات آشپزی دیگری تولید می‌شوند.

حتی با وجود روش هایی برای به حداقل رساندن تعداد مواد FOG که در آشپزخانه شسته می شوند، جلوگیری از پایین رفتن همه آنها در سینک عملا غیرممکن است. خوشبختانه، چربی گیرهای فایبرگلاس و پلی اتیلن یا استیل دقیقاً برای این منظور وجود دارد: به دام انداختن و رهگیری FOG قبل از اینکه مقصران چرب وارد فاضلاب اصلی شوند. آنها می توانند در هر جایی از زیر سینک تا زیر پارکینگ پشتی باشند و هم اندازه و هم از نظر جریان متفاوت هستند.

اگرچه کار نسبتاً ساده به نظر می رسد، اما مجموعه ای واقعی از مدل ها، اندازه ها و کارایی های مختلف برای چربی گیرها وجود دارد. هنگام انتخاب یکی ازاین چربی گیرها برای رستوران خود، مهم است که با یک متخصص تولید و همچنین مقررات آشپزخانه تجاری محلی خود مشورت کنید. نیازهای هر آشپزخانه متفاوت است و قوانین مربوط به اندازه و مکان از شهری به شهری دیگر متفاوت است جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت پایپ گستر مراجعه نمایید.

https://septic-tank.ir/%da%86%d8%b1%d8%a8%db%8c-%da%af%db%8c%d8%b1-%d9%…